Work & Study programları Kanada devletince yetki verilmiş az sayıda kurumca yürütülmektedir. Bu programlar İngilizce’nizi geliştirirken belli alanlarda gerçek iş deneyimi edinmenize olanak tanır. İki dönemden oluşan programların birinci döneminde Kanada’nın en iyi okullarında dil eğitimi alabilir, ikinci dönemde ise iş hayatına atılabilirsiniz. Bu program Özgeçmişlerine uluslararsı deneyimler eklemek isteyen üniversite adayları veya üniversite mezunları ve kariyerinde ilerlemek isteyen genç profesyoneller için uygundur. Program sonunda alacağınız uluslararası tanınırlığı olan sertifikalar size iş hayatınızda çeşitli fırsatlar sunacaktır.

6, 12, 24 ve 48 aylık programlar mevcut  olup ders içerikleri sürelere göre değişiklik göstermektedir. Program ücretleri kayit olunan süreye bağlı olarak  3.710 – 13.000 Kanada Doları (CAD) arasındadır.

Eğitimler hizmet sektörü, turizm ve otelcilik, işletme yönetimi ve pazarlama gibi alanlarda yoğunlaşmış olup, yine bu sektörlerde size çalışma fırsatı sunulur.

Birinci dönem haftalık 20 saate kadar yarı zamanlı olarak çalışma hakkınız vardır; ikinci döneme geçtiğinizde ise bu süre haftalık 40 saate çıkarak size tam zamanlı çalışma fırsatı sunmaktadır. Birinci dönemde bulacağınız yarı zamanlı işler okulun sorumluluğunda olmayıp, ikinci dönemde işe yerleştirilmeniz okul yetkililerince yapılacaktır.  Kanada’da saatlik çalışma ücretleri yaklaşık 10 Kanada Dolarıdır (CAD). Böylece orada yaşarken yaşam giderlerinizin büyük bir kısmını bu şekilde karşılamanız mümkün olur. Bir öğrenci için aylık yaşam gideri ise 600 – 1000 Kanada DolarI (CAD) arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın