AVUSTRALYA’DA LİSANS & MASTER

    Avustralya’da lisans eğitimi 3 yıl (bazı mühendislik bölümleri için 4 yıl), yüksek lisans eğitimi ise 1-2 yıldır. Avustralya üniversitelerinde İşletme, Bilişim, Mühendislik, Çevre Bilimleri  ve Görsel Sanatlar en popüler bölümlerdir. Bunnunla beraber dilediğiniz bölüme başvurabilirsiniz. Lisans eğitimi öncesi yabancı öğrencilere genellikle 1 yıllık foundation eğitimi verilir. Bu eğitimde öğrencinin okuyacağı alana göre temel dersler verilir.  Üniversitelere başvuruda Türkiye’deki LYS sınavını kazanmış olmanıza bakılmaz. Lise transkriptiniz ve diploma notunuz önemlidir. İngilizce seviyenizin IELTS 5.5 – 6 civarı ve üzeri olması gerekir.

Yüksek Lisans içinse mezuniyet notunuzun yanı sıra İngilizce IELTS skorunuzun da üniversiteden üniversiteye değişmekle beraber 6 – 6.5 civarı ve üzeri olması gerekir. Şayet öğrenci istenen dil yeterliğine sahip değilse IEF Yurtdışı Eğitim tarafından IELTS kursuna gönderilir. bayan escort konya

Avustralya’da üniversitelerin yıllık harç ücretleri eğitim almak istediğiniz bölüme bağlı olup 20.000 – 30.000 Avustralya doları arasında değişmektedir. Aylık yaşam giderleri ise yaşanılan şehire göre 1200 – 1500 Avustralya doları civarındadır. Avustralya’da öğrenciler haftada 20 saat, tatil zamanlarında ise haftada 40 saat çalışma hakkına sahiptir. Bir öğrenci çalıştığında saatlik ortalama 20 Avustralya doları civarında kazanır. Eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkede kalıp çalışmak istemeniz durumunda eğitim sonrası çalışma vizesine kolaylıkla başvurabilirsiniz. Avustralya’da mühendisler fazla talep görmektedir. 2 yıl çalışma süresinin ardından vatandaşlığa başvuru yapabilirsiniz.

AVUSTRALYA ÜNİVERSİTELERİMİZ

The University of Sydney

The University of Western Australia

Australian College of Physical Education (ACPE)

Australian National University College

Charles Sturt University Study Centres

Taylors College

 

 • Murdoch University icon

  Murdoch University

 • University of Adelaide

  University of Adelaide

 • Griffith University

  Griffith University

 • Monash University

  Monash University

 • RMIT University

  RMIT University

 • Swinburne University

  Swinburne University of Technology

   

  Southern Cross University, Sydney and Melbourne