BELS-MALTA

BELS MALTA ENGLISH JUNIOR PROGRAMS

bels-malta

Akdeniz’in güneşli bir adası olan Malta, yılın her zamanı mükemmel bir tercihtir. Çünkü yazları sıcak, kışları ılımandır. Bu ada gezegenimizde, günde 10 saatten fazla güneşin tadını çıkarabileceğiniz nadir yerlerden biridir! Sizi bir uçağa atlayıp, adanın 6000 yıllık Malta tarihini keşfetmeye davet ediyoruz. Adanın geçmişinin bir parçası olan Fenikeliler, Romalılar, Bizanslılar, İtalyanlar, Araplar ve İngilizler gibi her çeşit insanın ve kültürlerin kanıtını hâlâ taşımaktadır. Malta’nın kendisiyle övünebileceği eşsiz tarih parçalarından birkaçı da Malta’daki Hagar Qim ve Gozo’daki Ggantija Neolitik tapınaklarıdır. Bununla birlikte Malta, ziyaretçilerine yalnızca tarih ve kültür sunmakla kalmayıp, eğlenmek için çeşitli fırsatlar da sunmaktadır. Şık şehirleri, Akdeniz sahil gezintileri, dondurmacıları, yüzme havuzları, muhteşem plajları ve berrak suları ile bir adanın önerebileceğinin en iyilerini bünyesinde bulundurmaktadır! Bu faktörler adayı eşi benzeri olmayan bir tatil yeri yapmaktadır, fakat aynı zamanda adayı İngilizce öğrenmek için mükemmel bir yer yapan faktör ise, adalıların hepsinin İngilizce konuşmasıdır. İngilizce dili, İngiliz koloni yönetimi sırasında Malta’ya yerleşmiştir ve günümüzde de adaların resmi dilidir. aDSC_1801aJunior kampımız St. Paul Körfezinde, Malta’nın kuzey-doğu kesiminde renkli bir kasabada ve Bugibba’ya yürüme mesafesinde olan, tarihi binalar, antika dükkânları, cezbedici karışık tarihi binaları, popüler butikleri, restoranları, kulüpler ve kafeleri olan başka bir gözde deniz kasabasında yer almaktadır. Arkadaşlarla buluşup dondurmanızdan keyif alabileceğiniz ve tabii ki de İngilizcenizi rahatça pratik yapabileceğiniz ideal bir buluşma yeridir. Malta’nın kuzeyi ve yakınındaki bir bölgede olan Mellieha, diğer bir gözde turistik bölgesidir. Bu bölge; yüzme, plaj voleybolu oynama veya da sadece sıcak güneşin altında rahatlatmanızı sağlayacak mükemmel olanaklar sunan, adanın en geniş, en güzel kum plajına sahiptir. Aynı zamanda şnorkel, yelken ve rüzgar sörfü gibi bir çok su sporunu da yapabilirsiniz.

Ne sunuyoruz?

Eğlenceyi seven ve macera arayan 12-17 yaşındaki gençlere yönelik heyecan verici programlar

15 adet aydınlık ve havadar sınıf odasına sahip geniş bir okul

Özellikle genç öğrenciler için tasarlanmış İngilizce dil kursları

Deneyimli ve kalifiye eğitmenler ile grup liderleri

Genç öğrenciler için özel olarak hazırlanmış faaliyetler ve geziler karışımına sahip bir dinlence programı

İki konaklama seçeneği: 4 yıldızlı otel veya evde konaklama

24 saat boyunca öğrenci destek hizmeti ve gözetimi

Anne babaların çocuklarıyla Malta’da birlikte zaman geçirmesine imkan tanıyan BELS Aile Programı

BELS’e Giden Hava Limanları

Hava limanından alınma kaydının yapılmasıyla (pakete dâhil edilmiştir), temsilcilerimizden (BELS) biri tarafından hava limanından alınacaksınızdır. Uçaktan indikten sonra, lütfen bavulunuzu alınız ve çıkışa doğru yürüyünüz, çıkışta BELS logosu tutan temsilcimizi göreceksiniz. Daha sonra sizi, rezervasyonu yapılan konaklama yerinize götüreceğiz.

BELS Juniors’a Hoş geldiniz

İlk haftanız, yeni çevreniz ile alışmakla geçecektir. Tüm yeni gelenler, BELS temsilcilerinin ev sahipliğini yaptığı bir karşılama toplantısına katılacaklardır. Bu toplantıda acil telefon numaralarının yer aldığı okul ve ev kuralları ile haftalık programın bir kopyasını içeren bir karşılama paketi alacaksınız. Hoş geldin toplantısının ardından kalacağınız yer gezilecek ve odanıza yerleşeceksiniz. Ailelerin yanında kalacak olan öğrenciler, yukarıda bahsi geçen hoş geldin paketini aldıkları aile üyeleri tarafından karşılanacaklardır.

Okulun İlk Günü

Öğrenciler bir BELS yöneticisi eşliğinde, BELS taşıma araçları ile okula gideceklerdir. Öğrenciler, zamanında buluşma noktasında olmalılardır. Okul ekibi tarafından karşılanacaksınız ve binanın çevresi size tanıtılacaktır. Tanıtım toplantısının ardından, testlerini çevrimiçi olarak tamamlayan öğrenciler, derslerine derhal başlayacaklardır. Öğrenciler testlerini çevrimiçi olarak tamamlamadılarsa, teste katılacaklar ve ikinci oturumdaki öğrencilerin arasında katılacaklardır. Dersler, 15 dakikalık ara ile birlikte 90 dakikalık iki blok şeklinde verilecektir.

Gençler İçin Gözetim

Öğrenciler işlerine adanmış takımımız tarafından sürekli olarak gözetim altında tutulacaktır; bu takım ayrıca tüm program boyunca her an öğrencilere destek verecektir. BELS takım liderleri ayrıca tüm etkinliklerde öğrencilerinize eşlik edecek ve onlara ziyaret ettikleri yerlerle ilgili bilgi verecektir.

Gençlik Dinlence Programı

BELS paketine çeşitli güvenli ve eğlence dolu faaliyet dahil edilmiştir. Genç öğrenciler için özel hazırlanmış bir faaliyetler ve geziler karışımı sunulmaktadır. Tüm faaliyetler eğitimli faaliyet liderlerimiz tarafından denetlenmektedir; bu liderler öğrencilerin bizimle geçirdikleri zamanın olabildiğince güzel olmasını sağlamaya odaklanmıştır.

En popüler faaliyetler:

· Valletta, Mdina ve 3 şehre kültürel ve tarihi ziyaretler

· Sliema, St. Julian’s odaklı alışverişler gezileri

· Golden Koyu ile Mellieha Koyu’nda sahil faaliyetleri

· Comino, Blue Lagoon’a tekne gezileri

· Spor geceleri

· Uluslararası öğrenci partileri

BELS Su Sporları Faaliyet Programları

Su sporları programımız dil seyahatinin eğlencesini artıracaktır. Eğer müşterileriniz su sporları yapmak isterse BELS’in sunduğu, her biri 120 dakika olan ve haftada 3 dersten oluşan özel faaliyet paketlerinden yararlanabilirler. Öğrenciler yelkencilik ile rüzgar sörfü arasında seçim yapabilirler (ekipmanlar ve eğitim malzemeleri fiyata dahildir). Su sporları dersleri Mellieha’da yapılır. Eğer öğrenciler su sporu dalları arasında seçim yapamıyorlarsa, iki haftalık Su Sporları Kampımıza da katılabilirler. Bu kampa 2 yelkencilik dersi, 2 rüzgar sörfü dersi ve 1 kano dersi dahildir.

Notlar:

· Yukarıdaki paketler sadece BELS Gençler Yaz programı sırasında geçerlidir

· Bu paketler, sıfır veya az tecrübesi olan rüzgar sörfçülerine, yelkencilere ve kanoculara yöneliktir

· Yukarıdaki paketlerin herhangi birine rezervasyon yaptırmak isteyen katılımcıların bir seyahat ve su sporları faaliyetleri sigortası yaptırması gerekir

· Katılımcıların yüzme bilmesi gerekir

İngilizce kursu

Dil kursumuz, genç öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiştir. Özellikle gençlik programları için geliştirilmiş olan eğitim malzemeleri, İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek için kullanılır. Gruplar küçük tutulur, her sınıfta maksimum 12 öğrenci olur ve sınıflarda farklı milliyetlerden öğrencilerin olması sağlanır.

Bilgiler
Haftada 20 ders
1 ders: 45 dakika
Pazartesi başlar, Cuma günü biter
Minimum süre: 1 hafta
Her sınıfta maksimum 15 öğrenci
Minimum dil seviyesi: Temel
Ne Bekleyebilirsiniz

İngilizce dilinde iletişim becerilerinizi geliştirmek
Konu temelli dersler
Ders malzemeleri ve okul klasörü
Sınıf odasında çok teşvik edici bir ortam
Eğlenceli faaliyetler
Kurs sertifikası
Öğrenci değerlendirme raporu
Kimlere yönelik
Genç öğrenciler
İngilizce pratik yapmak isteyen ve İngilizce dinleme ile konuşma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler
Program
Pazartesi’den Cuma’ya
Konaklama
BELS ekibi, sizin arasında tercih yapabileceğiniz ve dil kursunuzun tadını tam anlamıyla çıkarmanızı sağlayacak iki seçeneği özenle belirledi. Evde konaklama ve 4 yıldızlı konutlarda barınma seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.
Konutlarda Barınma
Güvenli bir bölgede bulunan BELS Gençler konutu/ oteli kayalık sahile birkaç dakika uzaklıkta ve Buġibba’daki ana meydana yürüme mesafesinde yer alıyor. Konaklama üç veya dört kişilik odalarda sağlanıyor. Bütün odalarda klima, duş alma imkanı sunan oda içi banyo, temel kanal hizmetlerini sunan bir televizyon, (düşük bir ücretle kullanılabilen) bir güvenli kasa ve sadece gelen çağrılara açık bir telefon bulunuyor. Tüm BELS öğrencileri otelin kapalı ve açık havuzlarından yararlanabilirler. BELS Çalışanları öğrencilerimize 24 saat boyunca müşteri ilişkileri desteği ve gözetim sağlamak amacıyla otelde kalıyor olacaktır. Aynı zamanda, konaklama tam pansiyondur.

Evde Konaklama

Bir ev sahibi aile ile birlikte yaşamak, öğrencilere sınıf dışında güvenli bir aile ortamında İngilizce pratiği yapma fırsatı sunar. Sıcak kanlı ve misafirperver ev sahibi ailelerimiz BELS çalışanları tarafından özenle seçilir. Ev sahibi aileleri seçerken, genç öğrencilerin ailenin bir üyesi gibi kabul görmelerini, güvende ve rahat olmalarını güvence altına alırız. Konaklama tam pansiyon temelinde paylaşımlı odalarda gerçekleşecektir.
prezzo del cialis da 5 mg si acquista in farmacia – Montpellier