CIC – Columbia International College / Toronto

COLUMBIA INTERNATIONAL COLLEGE

Hamilton – Toronto / KANADA

   Kanada, G7 ülkelerinden biridir.

   Kanada liselerinden alınan diplomalar tüm dünyada tanınmaktadır. Kanada üniversiteleri ABD ve İngiltere üniversiteleriyle birlikte en iyi üniversiteler arasındadır. ODTU tarafından açıklanan 2017-2018 dönemi Dünya Üniversiteleri (URAP Rankink List 2017-2018) sıralamasında Toronto Üniversitesi, Harvard Üniversitesinden sonra 2. sırada yer alır ve ilk 200 içerisinde 10 Kanada üniversitesi bulunmaktadır.

     Kanada çok uluslararası, çok kültürlü, herkesin kendini huzurlu hissettiği, ayrımcılığın yapılmadığı ve güvenli bir ülke olmasıyla bilinir.

     Kanada üniversitelerinden mezun olanlar için, ülkede göç politikaları çok olumludur ve mezunlar 3 yıllık çalışma vizesi için ve kalıcı bir iş bulduklarında da daimi ikamet izni ve vatandaşlık başvurusunda bulunabilirler.

     Lise ve üniversite eğitim ücretleri ABD ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla çok daha caziptir.

     CIC uluslararası öğrencilerin yeni bir çevreye uyum sağlamaya öncelik vermeleri gerektiğini düşünür. CIC 1979 yılından bu yana, benzersiz Toplam Bakım Eğitim Sistemi® kapsamında ebeveynler ve öğrenciler için gönüllerinin rahat olmasını amaçlamaktadır.

     Uluslararası Öğrencilerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için Toplam Bakım Eğitim Sistemi® ‘yi hazırladık. CIC tarafından geliştirilen bu sistem, en yüksek kalitede öğrenci bakımı ve akademik mükemmellik sağlar.

     Öğrenciler eğitim için yurtdışına çıktıklarında kritik bir gelişim evresindedir. Benzersiz akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel ihtiyaçları vardır. Toplam Bakım Eğitim Sistemi’ni, uluslararası öğrencilerin ASEP ihtiyaçlarını karşılayabilecek bütüncül bir sistem olarak tasarlamıştır.

     CIC şu anda 73 ülkeden 1800 öğrenciyi ağırlamakta ve 450’den fazla öğretmen ve destek personelinin görev yaptığı Kanada’nın en büyük ve en başarılı yatılı okulu olmanın gururunu taşımaktadır.

     CIC, en iyi üniversitelere kabul edilen okullar arasında 1. sıradadır.

     Üniversite raporlarına göre, CIC mezunları her yıl mezun olanların %85’i sıradan bir üniversiteden ziyade dünya sıralamalarında üst sıralarda bulunan üniversitelere ve bu öğrencilerimizin büyük çoğunluğu burs alarak kabul edilmektedir. Yılda CIC mezunlarına üniversitelerce verilen burs miktarı 3,5-4,5 milyon Kanada Doları civarındadır.

     Yılda 350-400 CIC mezunu öğrenci Toronto Üniversitesi’ne kabul edilmektedir. Toronto Üniversitesi ile ayrıcalıklı partnerlik anlaşmasına sahip tek okuldur.

     Mezun olanların her yıl% 85’i dünyanın birçok diğer okulundan daha fazla üniversite seçti; pek çoğu bursludur.